HakkımdaYazılım Deneyim:
Birçok profesyonel yazılım projesi geliştirdim, bunlardan bir kısmı Masaüstü Uygulamalar, son zamanlarda ağırlıklı web tabanlı uygulamalar üzerine durmaktayım. Bir de zaman buldukça mobil uygulamalar.  

Üniversitedeyken Microsoft QBasic, Microsoft Fortran, Borland DBase, Turbo C dillerini mecburen derslerde kullanmıştım, Turbo Pascal'ı üniversite yaz stajından ümit ettiğim verimi alamayınca, can sıkıntısından öğrenmiştim, iyi ki de öğrenmişim Pascal'dan Delphi'ye geçiş rahat olmuştu. Microsoft Visual Basic  ve Borland Delphi ile tanışmam da yaz aylarında kendi araştırmalarımla oldu. Çok emek verdim ama şimdi bu dillerin hiçbirini kullanmıyorum.

Kullandığım programlama dilllerini ikiye ayırabilirim. Akademik ortamda yani ders verirken, bir de profesyonel ortamda iş yaparken. Akademik ortamda ağırlıklı Programlamaya Giriş ve Veri Yapıları gibi dersleri anlatırken C, C++. Kriptografi vb. uygulamaları için hız önemli olduğundan C, C++ tercihim. Özellikle yapay zeka uygulamalarında geniş kütüphanesinden dolayı MATLAB.

Profesyonel Ortamda, görsellik ön planda olduğundan; Delphi ve C# kullandım. 90'lı yıllarda başlayan Delphi ile tanışmam, Microsoft Visual Studio özellikle 2005-2007 yıllarında piyasaya hakim olana kadar sürdü. Bir programlama dili ile yazdığınız binlerce satırı bir kenara bırakıp, hemen diğerine atlayamadığınızdan, eski bir programcı için geçiş biraz sancılıdır. Veritabanı olarak SQL Server, FireBird, MySQL, ORACLE ve Access kullandım. Web Ortamında 90'lı yıllarda önce ASP ve Access, 2008'den bu yana da PHP-MySQL ve ASP.net SQL Server ikilisini kullanmaktayım.


İş Deneyim:
1999-2006 arası ülkemin çeşitli üniversitelerinde akademisyen olarak dersler verdim.

* Programlamaya Giriş (C# ve Java ile),
* Veri Yapıları (C++ ile),
* Yazılım Mühendisliğindeki Gelişmeler,
* Nesne Yönelimli Programlama (C++ ve Java ile)
* Veritabanı Yönetim Sistemleri (Teorik),
* Veritabanı (Access-SQL Server Uygulamaları ile )
* Bilgisayar Mühendisliğindeki Gelişmeler
* Mikroişlemciler (80486 Digiac deney seti ile)
* Sayısal Elektronik,
* Temel Elektronik,
* İnternet Programcılığı (PHP, MySQL ile),
* Gelişmiş İnternet Uygulamaları,
* Grafik ve Animasyon (Flash, PhotoShop ve FireWorks ile)
* Web Tasarım (HTML, CSS, Jquery, JavaScript, PHP, MySQL, ASP.net SQL Server),
* Açık Kaynak İşletim Sistemleri(Linux ve Unix (Pardus, Debian, Ubuntu, RedHat, Mint, Arch, CentOS, Fedora, Suse dağıtımları)  
* Excel ile Makro Programlama (VBA - Visual Basic for Applications) 

2006-2017

Yazılım Geliştirme ve Eğitmenlik
Web Tasarım, Jquery, AngularJS, HTML5, Bootstrap, CSS, PHP, Symfony Framework, Laravel Framework, CakePHP, Ruby On Rails, Django, Asp.NET, MySQL, PostgreSQL, MongoDB, SqlLite, SQL Server 2012, Ubuntu-Pardus-Debian-Suse-CentOS Linux, Python, Hadoop, Spark, Java

Diğer:  Kablosuz Sensör Ağları,  Güvenlik, Yapay Zeka, Doğal Dil İşleme, Tarih, Edebiyat, Matematik, Bisiklet, Yüzme, Sinema


Dil Değiştir(Change Language)