Iphone, Ipad, Mac Book, Mac AIR için Gmail Ayarları

Basit ama son zamanlarda çok sorulan sorulardan biri olduğu için bu konuyu da burada işleyeceğim. Amacımız insanlara yardımcı olmak, herkesten Iphone programlamasını bekleyemeyiz, Türkiye'de insanların cep telefonu satış oranları çok yüksek olmasına rağmen, e-mail kullanım oranının o kadar da iyi olmadığını biliyoruz. İnsanları e-mail kullanmaya özendirmek ve sorunları çözmek  adına bu kategoriyi açtım.

Aşağıdaki ayarlar, Ipad, Iphone, Mac AIR, Mac Book Pro gibi tüm cihazlarda aynıdır, bu cihazlarda tüm simgeler de benzerdir. Menüler Türkçe olsa da, İngilizce arayüz kullananlar da simgelerden hareketle işlemleri yapabilirler. 

1. Adım: İlk önce Iphone arayüzünde Ayarlar (Settings) ikonuna tıklayınız.

2. Adım: Gelen ekranda Mail, Kişiler ve Takvimler seçilmelidir. 
3. Adım: Aşağıdaki ekranda görüldüğü gibi Hesap Ekle (Add E-mail Account) seçilmelidir.


4. Adım: Aşağıda görüldüğü gibi Google, Yahoo, AOL ve Outlook.com (Hotmail) hesabınıza e-mail ekleyebilirsiniz.Biz burada Gmail hesabı eklemek istediğimiz için Google seçeneğini seçtik.5. Adım: Ardından aşağıda görüldüğü gibi Gmail hesabımıza ait bilgilerimizi giriyoruz.

6. Adım: Son bir adım kaldı, bu adımda Mail seçeneği yeşil olmalıdır, eğer email almak istemiyorsak bu seçeneği üzerine dokunarak pasif hale getirebiliriz. 


Şimdi 1. adımda görülen en alttaki e-mail simgesine tıkladığınızda tüm e-mailleri alacaksınız. Artık cep telefonunuzdan e-mail gönderip alabilirsiniz. POP3 şeklindeki adiniz@sirketadiniz.com şeklindeki ş irket e-maillerinizi de Gmail hesabınızın içine çekebilir, daha sonra Android ve Iphone'nunuza çekebilirsiniz. Ipad, Iphone, Mac AIR, Macbook Pro gibi Apple cihazlarında tüm simgeler ortak olduğu için benzer ayarları onlarda da yapabilirsiniz.

Oğuzhan TAŞ - 2014


Bookmark and Share
Dil Değiştir(Change Language)