Windows arama çubuğu çalışmazsa ne yapmalıyım?

Bu yazımızda Windows arama çubuğu çalışmazsa ne yapmalıyım? sorusuna yanıt vereceğiz. Hemen çözüme geçelim. Virüs, trojan bu ayarları bozmuş olabilir.


1) İlk önce bilgisayarınıza bir antivirüs kurup temizleyiniz. Kaspersky Free, Comodo Internet Security, Norton kullanabilirsiniz.

2) Alttaki görev Çubuğu(Status Bar) üzerine sağ tıklayıp gelen menüden Görev Yöneticisi seçeneğini seçiniz. Burada İşlemler listesinde görünen Arama üzerine tıklayıp "Görevi Sonlandır" düğmesine tıklayınız.3) Yukarıdaki işlemden sonuç alamazsanız, Windows\System32\ctfmon.exe dosyasını çalıştırınız. Bunun için Windows simgesi üzerine sağ tıklayıp gelen menüden "Çalıştır" komutunu veriniz. Bu menüye erişemezseniz Bilgisayarım simgesine tıklayarak C:\ sürücüsüne giriniz, ardında Windows ardından System32 klasörüne giriniz ve harf sırasından Ctfmon.exe dosyasını bulunuz. Üzerine tıklayarak çalıştırınız.Ardından gelen ekrandaki kutucuğa aşağıdaki yolu yazınızKısa süre sonra yazmaya başlayacaktır. Şimdilik bu kadar, özellikle bilgisayarınızda Trojan olup olmadığını kontrol ediniz.

Mutlu günler dilerim,
Haziran 2021
Oğuzhan TAŞ

Bookmark and Share