Bilgisayarınız üzerinden para kazandıran siteler hakkında önemli uyarı

DİKKAT !!! Bilgisayarınızı kullanıp size para kazandıracağız diyenlere sakın inanmayın. Bilgisayarınızın güvenliğini başkasına teslim etmeyin. "Size günlük, saatlik şu kadar para vereceğiz, bilgisayarınız çalışsın, internetin olsun yeter" gibi cümlelerle başlayan aldatmacaya inanmayın, oyuna gelmeyin!

Bilgisayarınızı kullanarak işlenen bir suçun kurbanı olabilir, hak etmediğiniz şekilde yargılanabilirsiniz. Örneğin, DDOS(Denial Of Service Attack-Servis Yalanlaması) gibi bir saldırı için mümkün olduğunca çok bilgisayara Zombi yazılım yerleştirilir. Zombi yazılımlar zamanı gelince aktif olurlar ve IP adresi verilen bilgisayara saldırı düzenlerler. Sizin bilgisayarınıza da Zombi yazılım yerleştirmiş olabilirler, antivirüs yazılımları bu yazılımları bulamayabilir.

 

Dikkat edin, kendi devletinize ait sunuculara farkında olmadan saldırabilirsiniz. Örneğin, bir Rus hacker böyle bir oyuna girişmiş olabilir, kimsenin oyuncağı olmayın. Kullandığınız ADSL hatlarından IP adresiniz bulunur ve kolayca tespit edilirsiniz.


Bookmark and Share